Firma

Specjalizacja

Visual Media Records od 20 lat dostarcza rozwiązań z zakresu multimediów. Pierwszą płytę wydaliśmy w 1999 roku i od tamtego czasu wraz z postępującą zmianą standardów, oferujemy zawsze najnowsze rozwiązania w obszarze tłoczenia płyt winylowych, jak również produkcji DVD, CD,
a także technologii masteringu oraz digitalizacji wybranych treści audio.

W skład naszej grupy wchodzi kilka marek, z których każda wyspecjalizowana jest w określonym segmencie mediów.

Technologia

Do produkcji płyt winylowych stosujemy technologię DMM (Direct Metal Mastering), polegającą na tworzeniu matrycy z płyty miedzianej, która następnie spełnia rolę zasadniczej matrycy do wytwarzania egzemplarzy produkcyjnych. Pod jednym dachem integrujemy wszystkie kluczowe kompetencje: produkujemy płyty winylowe, drukujemy opakowania (na maszynach Heidelberger i Ricoh), konfekcjonujemy oraz zapewniamy pełną obsługę logistyczną na terenie Europy.

Klienci

Nasze usługi świadczymy zarówno dla zespołów i wydawnictw muzycznych, osób prywatnych, jak i dużych międzynarodowych koncernów. Wraz z rosnącą popularnością płyt winylowych, grono naszych klientów powiększa się również o przedsiębiorstwa, poszukujące unikalnych sposobów promocji swoich marek. Kompletne zaplecze techniczne oraz wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów pozwala na sprawną realizację wielu zleceń jednocześnie. Na stałe współpracujemy z wydawcami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Francji.

Prawdziwi w każdym calu

W Polsce zajmujemy się również popularyzacją "kultury winylowej", poprzez organizację spotkań branżowych z wydawcami, znawcami muzyki, zespołami muzycznymi oraz osobami prywatnymi. Od 2016 roku prowadzimy kampanię informacyjną pt. "Płyta winylowa - prawdziwa w każdym calu". Użyta metafora równie trafnie określa naszą organizację, bowiem Visual Media Records to marka, która dumnie kroczy przez kolejne dekady i czerpie to, co najlepsze ze świata cyfrowego oraz analogowego.